VÁNOČNÍ PAUZA
Chceš se spřátelit ? *klickhere*
Máš dotaz? *klickhere*

!!! •6.díl Mystic World• !!!

Mystic World - 4. díl "Nový svět - Kdo je ta dívka?"

10. listopadu 2013 v 22:41 | Kimi Kyuubi & Akki |  Mystic World
Yeah! Stihly jsme to. :)
Opravdu jsme tenhle díl stihly vydat v neděli :3
I když... ano... přiznejme si to... je to jen taktak.

Kolik lidí tuhle povídku čte?
Má cenu ji psát? o.O
Přemýšleli jsme nad tím s Akki, tak nám dejte do komentářů prosím vědět :)


"T-to... Co to má být? Denní světlo?!" Ostatní okamžitě otevřeli své oči a opravdu, venku svítilo slunce. I přes to, že před tím, než ty malby zazářili, mohly být tak dvě v noci, byl teď den.
"Ale Shio, proč je to slunce modrý?""Co to má znamenat?!" ptal se Thor. Slunce bylo nízko za obzozem, takže na něj bylo z vnitřku jeskyně dobře vidět.
"To jste vy!" zaslechli hlas, který se rozléhal po jeskyni.
"Není to náhodou H-?" řekla Ahiru nadšeným hláskem, ale než stačila svou teorii vůbec doříct, už jí kolem krku visel Haruhi celý bez sebe.
"Lidi, měl jsem takovej strach. S Ryuuem už tu nějakou tu chvíli jsme," ukázal rukou na Ryuua, který seděl na kameni u jedné ze stěn jeskyně k vypadal celkem klidně, "a měli jsme o vás strach. Když se stala ta věc s tím ''divným světlem'', tak jsme byli chvíli mimo. Potom jsme ale šli k místu, kde stály naše stany, ale žádné tam nebyly. Přitom všechno tady vypadá úplně stejně!" Haruhi nachvíli pozastavil svou řeč. Zdálo se, že nechává ostatní jeho slova zpracovat a zároveň jakoby přemýšleš nad tím, jak zformulovat jeho další slova. "To, že jsme nejspíš na nějakém jiném místě jsme si uvědomili, až když začalo svítat..." Když mluvil o tom ''jiném místě'' zdálo se, jakoby ta slova vůbec nechtěl říkat nahlas.
"Panebože! Co je to s Yuzu?!" zakřičel, když viděl její ležící bezvědomé tělo, které se povalovalo na zemi.
"Nevíme, řekla nám, že jí napadli nějací kluci, kteří pak utekli. A když jsme se rozběhli k jeskyni, tak jsme viděli, jak běží za náma..." řekla doposud mlčící Chiziru a ošila se. Bohužel to nebylo od zimy.
"Ale teď už tu nejsou... nebo jo?" zeptal se Ryuu, který k nim zrovna došel a otáčel se, jestli náhodou někoho neuvidí. Naštěstí v jeskyni nikdo kromě nich nebyl.
"Vypadá to, že nejsou. Ale teď hlavní, abychom sehnali pro Yuzu nějakou pomoc..." přidala se k rozhovoru Vika a Haki jen současně přikyvovala.
Mezitím vzal Thor Yuzu znovu do náruče a řekl: "Ok, jako první musíme najít nějakou pomoc a pak se rozhodne, co budeme dělat dál. Nějaké námitky?" Ostatní jen kývli, že proti tomu nic nemají, a tak se všichni vypravili směrem z jeskyně.

"Ale co chcete dělat? Je tu možnost, že opravdu jsme v nějakém jiném světě... Nevíme co kde je a nebo co tu vůbec žije..." začala Ahiru, když stáli před jeskyní a rozhlíželi se kam se vydají. Všude byly jen stromy a vše vypadalo naprosto stejně. Každý koukal jiným směrem a Chizu starostlivě mluvila na Yuzu, která jí velice tiše odpovídala. Byla hodně vysílená a vypadalo to, že každou chvíli upadne do bezvědomí.
"Thore, co budeme dělat?" zeptala se Ziri. Thor byl ze všech nejurostlejší, a proto byl za daných podmínek nevědomě jmenován ''vůdcem''. Jakmile Ziri položila svou otázku bylo vidět, jak Thor přemýšlí.
"Co takhle zeptat se jí?" prohodil ledabyle Ryuu a s otráveným výrazem ukazál na dívku, která se opravdu velice špatně schovávala za keřem.
"Jo to by šlo.. ale proč se schovává?" zeptala se Haki a nechtěně se zahihňala. Bylo vidět, jak se dívka za keřem začervenala a po chvilce se narovnala. Vydala se trochu neochotně směrem k nim.
"Možná se mi to jen zdá, ale pořád kouká na Yuzu..." zašeptala Vika. Dívka se kousek od nich zastavila a zeptala se: "Co se jís stalo?" a následně ukázala na Yuzu.
"Někdo jí přepadl. Má ránu na hlavě, která nechce přestat krvácet... Nevíš, kde je tu nějaký doktor?" ujal se slova Thor.
"Pojďte za mnou..." řekla dívka a ani nečekala, jestli jí někdo bude následovat. Vydala se hlouběji do lesa. Po chvíli se za ní vydali i ostatní. Až na jednu osobu. Shio pořád stála na místě.
"Shio no tak pojď! Nebo se nám ztratíš." řekla Vika, chytila Shio za ruku a táhla jí směrem, kam šli ostatní. Ale Shio se vysmekla a řekla: "To vám není ani trochu divný, že uprostřed lesa najdeme holku a ta nám řekne, ať jdeme za ní?" Nedůvěřivě se podívala na dívku před sebou.
"Ať už chceme nebo ne, tak nemáme na výběr. Teď je hlavní prioritou Yuzu." odvětila Vika a znovu se jí snažila přimět k pohybu. Tentokrát už se jí to povedlo.

Shio stále nedůvěřivě pokukovala po dívce. Dívka vypadala velice zanedbaně, jako by snad žila v tomto lese. 'To nemá doma sprchu?' zapřemýšlela Shio a stále ji porozovala. Její oblečení nepůsbilo dojmem urdžovaného člověka. Vlasy měla dlouhé a očividně dloho nemyté. Dívka se lesem pohybovala ladně a z jejich pohybů nebylo poznat jediné zaváhání, tudíš to tu ta dívka musela dobře znát, zauvažovala Shio.
"A jak se jmenuješ?" zeptala se až moc hlasitě Chizu, protože dívka byla velký kus před nimi.
"Mariel." odpověděla nepřítomně dívka a nasadila si kapucu.
"Já jsem Chizuru," reagovala Chizu, aby udržela konverzaci a o dívce se něco dozvěděla, "děkuji ti, že nám pomáháš." usmála se a prohrábla si své blonďaté vlasy.
"Nemáte za co... Vypadáte, jako by jste to tu vůbec neznali..." odpověděla Mariel.
"No... My tu vlastně nežijeme... My..." Chizu nevěděla, jak má pokračovat dál, přece jí nemůže říct, že přišli z jiného světa.
"Žijeme daleko odsud v jedné vesnici, kterou určitě ani neznáš." řekl pohotově Thor, když viděl, že Chizu neví, jak pokračovat dál.
"Aha a jak se ta vesnice jmenuje?" zeptala se Mariel, ale vypadalo to, jako by jí to skoro ani nezajímalo.
"No jmenuje se....Makrelion." řekl po chvilce přemýšlení Thor. Vika, Ziri a Chizu okamžitě chytily záchvat smíchu, ale smály se tak, aby to neslyšela Mariel. Thor je ale hned spražil pohledem alá "ještě jednou se někdo zasměje a je s ním konec", a tak dívky okamžitě přestaly, ale bylo na nich vidět, že se musí hodně ovládat, aby se znovu nerozesmály.
"Hmm...tak tu opravdu neznám... asi musí být hodně daleko..." řekla nepřítomně Mariel a dál už si ostatních nevšímala.

Všichni ji dál následovali bez jediného slova. Haru občas vesele křičel a všem ukazoval nějakou divnou kytku, která rostla poblíž jejich cesty. Nikoho to ovšem nezajímalo. Shio šla vzadu se Ziri a barvitě jí vysvětlovala své obavy z té 'Mariel'. Haki s Vikou pozorovaly směr jejich cesty. Jen kdyby náhodou.
Vše se zdálo být normální, samozřejmě až na ty květiny, okolo kterých dělal Haru hrozný povyk. Vypadalo to tu jako normální les v normálním světě jen s divnou dívkou.
"Není trošku zvláštní," šeptla Ziri k Shio, "že jsme přímo u jeskyně, hned jak jsme se tu objevili, potkaly jí?"
"Taky mi to příjde divný. Jdeme už alespoň půl hodiny a nikde jsem nikoho neviděla. Ani to tu nevypadá obydleně. Očividně tu nikde poblíž nikdo nežije. To, že jsme ji potkali, se mi nezná jako náhoda."
"Možná je to osud," přidala se do rozhovoru Haki, "určitě se to stalo kvůli tomu s Yuzu. Je to osud. Díky ní ji dokážeme zachránit." Haki to pronášela s velkým nadšením a elánem, rozhodně v to věřila.
"Ehm... Jasně... Tím to určitě bude..." řekla Shio a spolu se Ziri na sebe mrkly. Potom už nikdo nemluvil. Sem tam bylo slyšet šumění, jak si vítr pohrával s listy v korunách stromů. Z ničeho nic se ale Mariel zastavila.
"Děje se něco?" zeptal se Thor, když k ní došel.
"Pššššt!" sykla jen Mariel a pořád pozorovala něco na stromě.

"To je .... veverka?" zeptala se udiveně Chizu, když se koukla stejným směrem jako Mariel.
"Ne... Vždyť na veverku je to až moc veliký." a Ryuu měl taky pravdu. Živočich, který se nacházel na vrcholku jednoho z mnoha listnatých stromů, tvořících tento les, byl o velikosti minimálně německého ovčáka. Všichni na to stvoření koukali s otevřenýma pusama a ani nedýchali. Jediný Haru vypadal celkem klidně: "Říkal jsem vám, že tu jsou divný věci."
"Hele koukejte! To zvíře asi uklouzlo!" řekla Haki a koukala, jak ten živočich padá na zem.
"Ne... Neuklouzlo, to jsem udělala já." odpověděla s naprostým klidem Mariel. V ruce držela kámen. Přešla ke zvířeti a jednou ranou ukončila život toho tvora. Shio vyjekla.
"Já vám říkala, že je to blázen! Koukejte co udělala!" ječela pořád dokola.
"Hele zas klid jo... Ta potvora by ti s klidem ukousla celou ruku, takže se dá říct, že jsem ti udělala laskavost a navíc taky potřebujeme něco jíst..." řekla jen Mariel a dál už si Shio nevšímala.
"Vy? Jak to myslíš? A proč si vlastně řekla, že jsi tu věc shodila ty?L zeptal se Thor.
"Jednoduše... Ovládám vítr, tak jsem jí shodila. A abych odpověděla na tvojí první otázku, tak jak už jsem říkala, zavedu vás ke mně domů, kde bydlím společně s mojí babičkou, která je, dalo by se říct, něco jako doktorka." odpověděla na všechny otázky Mariel, zabalila to zvíře do látky. Následně dala zvíře do vaku, který měla zádech a znovu vyšla. Ostatní na ní koukali jako na zjevení.

Všem chvíli trvalo, než se za ní vydali, protože přemýšleli nad tím, jestli se nemají otočit, rozběhnout se k jeskyni a začít tam svítit, aby se odsud dostali co nejdříve pryč.
Když se na sebe podívali a bez jediného slova se rozhodli, že Mariel budou následovat viděli, jak opět mlátí kamenem do země.
"Ty s tím culíkem-"
"Jmenuju se Ryuu." odpověděl jí.
"Jo jo, jasně, dobře, prostě jsem pojď."
Ryuu se vydal k Mariel s trošku nedůvěřivým výrazem. Jakmile k ní došel, Mariel po něm hodila mrtvolu onoho zvířete, která tu s velikým nadšením zabíjela.
"Sakra! Celý triko mám od krve!" křikl a vykulil oči.
"Je vás hodně a myslím, že budete chtít taky jíst, tak sebou hněte a pomozte mi. Vypadá to, že jich tu je celá rodina."

Když už těch ''velkoveverek'' měli dost vydali se dál.
"Už tam skoro jsme." Oznámila jim Mariel s úsměvem. Vypadalo to, že lov v ní vyvolal trochu radosti.
"Ještě chvilku vydrž, Yuzu," promlouval Thor milým hlasem k zesláblé dívce, kterou stále nesl v náručí. Ryuu s Haruhim nesli těla těch zvířat a ani jeden z nich se netvářil z úlovku tak nadšeně, jako Mariel. Dívky šly bezeslova. Pohled na bezvládná těla, pro ně ubohých zvířat, jim vyrazil dech. Kluci drželi veverky za nohy, takže každý za nima měl krásný výhled na jejich roztříštěné lebky.


"Jsme doma!" křikla nadšeně Mariel, "Máme návštěvu, jedna z nich je zraněná, ošetříš jí?" mluvila Mariel. Nikdo netušil ke komu mluví. Když ale vystoupili z lesa, naskytl se jim pohled na celou mýtinu. Byl to veliký travnatý plac, uprostřed něho stála skromná chalupa, okolo které byla vodní plocha působící jako vodní příkop. Dva břehy spojovala prkna, která tvořila jakýsi 'most'. Netrvalo dlouho a ostatní zaregistrovali i osobu, ke které předtím Mariel mluvila. Před chaloupkou totiž na lavičce seděla stařičká paní, která se na nově příchozí vřele usmívala. Vše působilo naprosto klidným a mírumilovným dojmem, ovšem až na bubliny vody poletující okolo té staré babičky.
"Tak tohle už je fakt magořina."


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ahiru Ahiru | 10. listopadu 2013 v 23:00 | Reagovat

Yaay! Dalsi dil!Ja osobne ctu dale, a tesim se na pristi dil! Rozesmal me nazev "vesnice" a velkoveverky XD To si nechte patentovat! Jinak jsem zvedava, kam se to ubira! o.O Zacina to byt desivy!

2 D. N. D. N. | 11. listopadu 2013 v 9:49 | Reagovat

Jak vás vůbec mohlo napadnout, že byste přestaly psát Mystic World ? Víte, jak se vždy těším na další díl? XD A já osobně rozhodně netrpím dojmem, že postrádáte čtenáře. XD Samozřejmě však chápu, že vás psaní této povídky nemusí bavit. V takovém případě by asi nemělo smysl, abyste v něm pokračovaly, ovšem pravděpodobně byste tím zklamaly hned několik návštěvníků tohoto blogu. Je to však čistě vaše volba. Já vás každopádně musím pochválit za tuto kapitolu. Povedla se vám stejně jako ty předchozí.

3 Kimi Kyuubi & Akki Kimi Kyuubi & Akki | Web | 11. listopadu 2013 v 15:22 | Reagovat

O čtenáře opravdu nouze není :)
Spíše by nás ale, zajímalo kolik z těch 13 lidí, kteří se do povídky přihlásili, ji čte :)
Jinak ovšem děkujeme :)

PS: Ptáme se hlavně proto, že kdyby lidí bylo víc, mohly bychom zapřemýšlet nad tím, že bychom povídku přidávaly 2x do týdne :)

4 Kazu-chan Kazu-chan | Web | 11. listopadu 2013 v 20:48 | Reagovat

Co? O.o Já jí samozřejmě čtu :)) a vždy když si přečtu další kapitolu nemůžu se dočkat další a tak jen netrpělivě čekám. :D Jinak se tedy velmi těším na  další díl! :33 :D Začíná to být totiž velmi, velmi zajímavé. :)

5 Ahiru Ahiru | 12. listopadu 2013 v 22:39 | Reagovat

o.O Dva-dvak-dvakrat do tydne?? O.o Boze, to by byl raj. Delejte! Kdo to cte komentujte! Jinak si vas najdu! XD

6 Yuki Yuki | Web | 13. listopadu 2013 v 15:12 | Reagovat

samozřejmě že má cenu to psát :D další dílek ať už je neděle :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Anime je svět do kterého se můžeme schovat před realitou.
Anime je přínos realného světa pro naše životy.
Anime je náš život.