VÁNOČNÍ PAUZA
Chceš se spřátelit ? *klickhere*
Máš dotaz? *klickhere*

!!! •6.díl Mystic World• !!!

Mystic World - 5. díl "Chaloupka"

17. listopadu 2013 v 18:53 | Kimi Kyuubi & Akki |  Mystic World
Takže... :)
Jelikož je neděle, tak tu máte další díl :3
Doufáme, že se vám bude líbit.
Děj se (díkybohu) začíná už trošku rozvíjet, ale ani zdaleka to ještě není to, co pro vás plánujeme ''muchachá''.
Tak se můžete těšit ^^

A jako vždy budeme moc rády za jakýkoli komentář, názor a kritiku od vás :)


Před chaloupkou totiž na lavičce seděla stařičká paní, která se na nově příchozí vřele usmívala. Vše působilo naprosto klidným a mírumilovným dojmem, ovšem až na bubliny vody poletující okolo té staré babičky.
"Tak tohle už je fakt magořina."


Mezitím...

Jeho zelené oči koukaly do prázdna, myšlenkami byl jinde. Nudilo ho čekat. Rozhlídl se po okolí. Opíral se o zeď v jedné zapadlé uličce. Ten, koho čekal, měl zpoždění. Na konci uličky viděl život města, ve kterém žil. Lidé chodili po hlavní cestě, bavili se spolu, nesli domu nákup.
V dálce zahlédl, jak dva muži bojují. Napadlo ho, že nejspíše soupeří na život a na smrt kvůli nějaké dívce, to tu bylo poměrě normální. Nudil se, a tak pozoroval ty dva. Oba bojovali s meči, ale vypadali, že s tím nemají moc velikou zkušenost. Nějaká procházející žena mu na chvíli zastínila výhled, protože se zastavila s jinou na konci té uličky, a proto nic neviděl. Sklopil hlavu, zahleděl se do země, a tak mohl vidět konečky svých černých vlasů. U jeho nohy ležel kámen velikosti pingpongového míče. Zahleděl se na něj. Chvíli na něj upřeně hleděl a kámen se zachvěl. Soustředil se, představoval si, jak se kámen vznáší. Kámen se na chvíli dostal do vzduchu, ale okamžitě zase padl na zem. "Sakra." Po chvíli soustředění dokázal dostat kamínek do výše jeho kolenou, ale to bylo jen na pár vteřin. Uslyšel křik. Přesměroval svůj pohled k místu, kde bojovali ti dva muži. Jeden ležel na zemi, nejspíš byl zraněn a ten druhý stál nad ním s mečem v ruce. Černovlasý chlapec poznal, že ten muž hodlá boj ukončit. Lidé stáli okolo nich a radovali se, byli natšeni soubojem. Ostatně to také bylo to jediné, co se tu dělo. Muž zvedl meč nad svou hlavu, lidé okolo řvali víc, všichni napjatě čekali na konec boje, na smrt poraženého. V obličeji toho muže byl vidět úsměv, jeho oči se rozhlíželi po ostatních občanech, kteří křičeli jeho jméno a někteří z nich křičeli stále dokola "Smrt! Smrt!". Muž se rozhodl vykonat konečný útok.
Chlapec bleskovou rychlostí naznačil ukazováčkem pohyb směrem nahoru, kámen vzlétl do úrovně jeho hlavy. Vznášel se tak půl metru před ním. Zvedl ruku do úrovné vznášejícího se kamínku a prostředníčkem jakoby cvrnkl. Kámen se ohromnou rychlostí rozletěl přímo k tomu muži s mečem. Narazil mu do čela a muž padl vedle jeho spolubojovníka. Lidé utichli. Rozhlíželi se kolem, nějací odešli. Tento souboj najednou postrádal vítěze, a také postrádal, lidmi žádanou, smrt. Chlapec odtrhl svůj pohled od rozcházejícího se davu.
"Koukám, že v ovládání pomocí mysli ti ještě moc nejde, ale jinak... Řek' bych, že už si asi i silnější než nějakej 'Oni', Yosuke" ozvalo se za ním.
"'Oni' jsou největšími vládci živlů, s nima se já porovnávat nemůžu," odpověděl na to Yosuke, ale neotočil se, "a ty jdeš pozdě, alespoň jednou mě nenech čekat."
"Gomen, gomen... Zkoušel jsem si nové techniky s dýkami a nějak jsem ztratil pojem o čase..." řekl na omluvu Reizo a pousmál se.
"Tak ok... Půjdem už? Yukiteru na nás už čeká. Víš, že nesnáší čekání... s tím jeho mečem začíná být čím dál nebezpečnější..." řekl Yusuke a povzdechnul si. Reizo se tomu jen zasmál.


A zase zpátky k chaloupce:


Ta stará paní se na ně už asi dobrejch pět minut jen dívala a zatím nepromluvila ani slovo. Thor už začínal být pořádně nervní " Tak pomužete nám nebo ne!? Nemáme moc času..." zaupěl a položil Yuzu na zem. Ne že by byla nějak težká, ale Thor jí nesl na zádech už dobrou pul hodinu a to dalo zabrat i jemu.
"Mariel, odveď všechny dovnitř a nabídni jim něco k pití a snědku," promluvila babička usmívala se. Yuzu před ní ležela a bylo poznat, že na tom není zrovna nejlíp, "já se mezitím podívám na tuto mladou dívku."
"Dobře babičko Esther," řekla nepřitomně Mariel, "hlavně se moc nevysil."
"Neboj se, má drahá, léčitelská kouzla ještě zvládnu." odpověděla jí Esther a usmála se stylem 'Odejdi a nech mě pracovat'.
Zevnitř chaloupka vypadala o trošku větší, než všichni očekávali, ale i přes to byla poměrně malá na tolik lidí.
"Položte mi je sem," promluvila Mariel k chlapcům, kteří jí nesli ty velkoveverčí těla, "a posaďte se tu. K pití si dáte si 'bolvu' nebo sedmikráskovej punč?"
"Mně bude stačit voda." odvětily pohotově Ziri se Shio, když slyšely ty prapodivné názvy nápojů.
"Já to samí." přidal se k nim Thor.
"Jo, to i já." řekla Chizuru a usmála se. Všichni se k nim přidali, ovšem až na Ahiru.
"To druhý zní zajímavě, ráda bych to ochutnala, co přesně to je?" zeptala se zaujatě Ahiru a tvářila se až moc nadšeně. Všichni se zděsili, když to slyšeli. 'To snad nemyslí vážně.' pomyslel si Haruhi.
"Tak já zkusím to první!" vykřikla Haki, aby v tom Ahiru nenechala.
"No dobře," odvětila jen Mariel, "tak já to půjdu připravit."
Když se vrátila, nesla tác na němž bylo něco, co mělo asi vypadat jako skleničky. Mariel položila tác na stůl.
"Tady to je..." řekla a zasmála se nad výrazy ostatních. Chudáčci, vypadali tak vytrašeně. Jako první si vzala "skleničku" Ziri a trochu nedůvěřivě se podívala na Mariel.
"Nemusíě se bát. Jed jsem do toho nedala, poslední dobou stojí moc keuzerů..." řekla a bavila se nad Zirinim pohledem.
"Ehm... Co jsou to ty keuzery? Nebo jaks tomu říkala..." zeptal se Haruhi.
"Páni... Vy opravdu o tomhle kraji nevíte nic, že ne? Keuzery jsou platidlo, kterými se platí v nejbližším městě. V každém městě se totiž platí něčím jinným." odpověděla.
"Ach, aha." odvětil na to Haruhi. Měl hrozné nutkání vyptávat se na to modré slunce, které svítilo venku, ale věděl, že kdyby se na to zeptal, bylo by to až moc nápadné. Jako další začala mluvit Ahiru.
"Wow, to je ale mňamka!" křičela celá bez sebe, "Chizu, ochutnej taky!" přibehla k ní a cpala pití před ní.
"Né, díky." řekla jen Chizu a zašklebila se, když ucítila ten nápoj.
"Chutná to jako... jako... jako vanilkovej koktejl." prohlásila Ahiru a napila se co nejvíc mohla.
"Co je vanilka?" zeptala se jich Mariel a koukala jak puk. Každý přemýšlel, co na to odpovědět, ale nikoho nenapadala smysluplná odpověď. Naštěstí je přerušila Haki.
"Tohleto...no... chutná to opravdu zvláštně, ale není to špatný," prohlásila, když se napila, "ve skutečnosti je to opravdu dobrý!"
"Ještě aby ne, rozemleté veverčí bulvy spolu s heřmánkem chutnají dohromady naprosto úžasně." prohlásila zasněně Mariel a napila se svého pítí, které podle vzhledu vypadalo naprosto totožně, jako to, které držela Haki.
"Bu-bulvy?! Panebože!!" křikla Vika, "To snad nemyslíte vážně tohle."
"Fuj, Haki, nepij to!!" začala řvát Ziri.
"Páni, tý holce to asi fakt chutná." podivil se Ryuu, když viděl, jak Haki vesele to pití pije dál.
"To si neslyšela Haki? Proč to ještě piješ? Vždyť to je z bulev, ježišikriste!" začala na ní křičet Shio. Haki opravdu na chvíli přestala pít. Ve sklence jí zbylo nápoje tak na jeden doušek.
"Co se děje? Bulvy? To je nějaká nová rostlina? Nechutná špatně." odpověděla jim Haki a pustila se do dopití toho zbytku ve sklence.
"Hej holka, bulva je jakože oko, víš?" objasnil jí Ryuu.
Haki se zatvářila tak vyděšeně, jakoby jí právě někdo řekl, že houby dokážou mluvit. Odložila svou sklenici a začala vydávat zvuky, jako kdyby kašlala, zvracela a brečela dohromady. Potom vyplázla jazyk a hřbetem ruky ho otírala, nejspíš aby se zbavila té chuti.
"Toche to nechmochli džít džíff, tfůůůj!" řvala přes celou místnost. Ostatní odvodili, že se jim říká 'To jste to nemohli říct dřív' ale než jí stihli odpovědět, do chaloupky vešla babička Esther.
"Mariel, tomu neuvěříš! Vládci vody ještě nevyhynuli!! Ta dívka venku... Ta dívka... ona je dalším vládcem vody! Nevěřila jsem, že se toho vůbec někdy dožiju." povídala celá nadšená. Všichni na ni koukali jako na blázna.
"To jako myslíte Yuzu?"

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Yuki Yuki | Web | 17. listopadu 2013 v 22:42 | Reagovat

juj páni... těším se na další dílek... že by tam byla už postava kterou jsem vymyslela? Snad jo :33 ani nevíte jak jsem se cítila.. :D zrychlené bytí srdce a jenom takový: Juj tady je jeho jméno.. no a kousek níž zase chaloupka :D chjo... mě zklamalo :D jinak jako vždy krásný dílek a už se těším na pokračování.. grr ať už je zase neděle :D

2 Kimi Kyuubi Kimi Kyuubi | Web | 18. listopadu 2013 v 12:41 | Reagovat

[1]: Nechci toho moc prozrazovat, ale máme v plánu děje propojit, takže se tam potom postavy budou objevovat častěji :)) :-P

3 Yuki Yuki | Web | 21. listopadu 2013 v 13:29 | Reagovat

[2]: juj :3 ... klidně prozrazujte dál :D mě by to nevadilo... ne, ale takhle by mě to asi moc nebavilo, kdybych věděla o čem to je... tak kdy bude už ta neděle O_O trvá nějak dlouho ne? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Anime je svět do kterého se můžeme schovat před realitou.
Anime je přínos realného světa pro naše životy.
Anime je náš život.